Miškas ir miestas - misija įmanoma
30
- Vaida Juosponytė
- Vaida Juosponytė
Kiek gamtos yra Vilniaus mieste?
Pamokos metu mokiniai įtvirtins žinias apie gamtinį ir kultūrinį kraštovaizdį, mokysis atpažinti šių kraštovaizdžio tipų elemetus aplinkoje, fotografuodami ir vertindamį matomą aplinkos vaizdą pagal tam skirtą skalę. Analizuos vietovės topografinį žemėlapį, žymės žaliąsias miesto zonas.Pamoka gali būti vedama bet kurioje pasirinktoje miesto gamtinėje aplinkoje (parke, miške, ant kalvos, prie upės ar ežero, apžvalgos aikštelėje).
Nuotraukos šaltinis: DELFI / Laimonas Jankauskas
Atpažinti gamtinio ir kultūrinio kraštovaizdžio elementus aplinkoje.
Įvadinė dalis 10 min.
Pristatoma pamokos temą. Supažindina su Vilniaus miesto topografiniu žemėlapiu, primenama, kaip jame rasti reikiamą informaciją. Skiriamos praktinės užduotys.
Praktinė dalis 35 min.
Pamoka prasideda pasirinktoje Vilniaus miesto gamtinėje aplinkoje (parke, miške, prie ežero, upės, kt.). Mokiniai analizuoja Vilniaus topografinį žemėlapį, jame žymi gamtinius objektus: miškus ir miškelius, ežerus, upes, parkus. Mokiniai turi padaryti 3 matomo kraštovaizdžio nuotraukas ir jas įvertinti pagal „Kraštovaizdžio vertinimo skalę“ nuo 1 (visiškai kultūrinis) iki 5 (visiškai gamtinis, nėra matomos žmogaus veiklos). Savo vertinimui turi parašyti paaiškinimą, kodėl taip įvertino. Užduotis atlieka poromis. Savo darbą ir vertinimą pristato garsiai.
Apibendrinimas 10 min.
Mokiniai padaro išvadą, ar Vilniaus mieste (miesto dalyje) yra daug gamtos, paaiškina, kodėl gamtinis kraštovaizdis yra naudingas ir reikalingas.
Rezultatas: mokiniai praktiškai išmoksta atpažinti gamtinio ir kultūrinio kraštovaizdžio elemtus, įvardinti jų skirtumus. Mokosi argumentuotai pagrįsti savo nuomonę.
Komunikavimo
Kūrybiškumo
Pažinimo