Plikakalnio atodanga
30
- Irma Patkauskienė
- Irma Patkauskienė
Kodėl atodangos kraštas „keliauja“ nuo upės į sausumą?
Pamoka pradedama prie Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio informacinio stendo, kuris yra prie Architektų g. 168 namo. Susipažįstama su Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio informaciniu stendu, išsiaiškinamos šios saugomos teritorijos ribos ir tikslai, kas šioje teritorijoje yra saugoma. Pasiskirsto mokiniai į grupes. Išdalinami praktinių užduočių lapai. Mokiniai susipažįsta su užduotimis ir keliauja Plikakalnio atodangos link. Saugiu atstumu nuo atodangos šlaito, laikantis saugumo nurodymų (negalima eiti už apsauginės tvorelės ribų, vaikščioti nuslydusiu paviršiumi, elgtis atsakingai, nešokinėti, nesiremti ant turėklų) mokiniai, dirbdami grupėse, atlieka užduotis, kurias vėliau, mokytojui padedant, pasitikrina ir įsivertina.Išsiaiškinti Plikakalnio atodangos traukimosi priežastis bei įvertinti traukimosi tendencijas.
Naudojantis įvairiais geografinės informacijos šaltiniais, mokiniai dirbdami grupėje:
1. Nustatys Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio geografinę padėtį.
2. Susipažins su Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje saugoma Plikakalnio atodanga bei paaiškins jo gamtinę ir kultūrinę vertę.
3. Aptars bei įvertins Plikakalnio atodangos traukimosi tendencijas.
4. Išsiaiškins, kokios priežastys lemia, kad slenka Plikakalnio atodangos šlaitas.
5. Susipažins, kaip specialistai pataria elgtis ant Plikakalnio bei išreikš savo nuomonę dėl šios situacijos, ar aikštelę reikėtų rekonstruoti, ar ne.
1. Pamoka pradedama prie Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio informacinio stendo, kuris yra prie Architektų g. 168 namo. Skelbiama tiriamojo darbo tema, tikslas ir uždaviniai. Mokinių klausiama kokios Lietuvoje yra saugomos teritorijos, prašoma įvardyti jų konkrečių pavyzdžių. Susipažįstama su Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio informaciniu stendu, išsiaiškina šios saugomos teritorijos ribas ir tikslus, kas šioje teritorijoje yra saugoma. (5 min.)
2. Pasiskirsto grupėmis po 3-4 mokinius. Išdalinami praktinių užduočių lapai (priedas). Mokiniai susipažįsta su užduotimis ir keliauja Plikakalnio atodangos link. (5 min.)
3. Saugiu atstumu nuo Plikakalnio atodangos šlaito, laikantis saugumo nurodymų, mokiniai, dirbdami grupėse, atlieka užduotis (priedas). (25 min.)
4. Prisimenami pamokos uždaviniai ir aiškinamasi, kaip juos pavyko pasiekti. Mokytojui padedant, mokiniai įsivertina savo darbus. (5 min.)
5. Atliktų užduočių aptarimas, refleksija. Padaroma bendra klasės/grupės nuotrauka. (5 min.)
Komunikavimo
Kūrybiškumo
Pažinimo
Pilietiškumo
Socialinė
Skaitmeninė