Vaizdingo kelio funkcija
30
- Ina Kovaliova
- Ina Kovaliova
Koks bus mūsų kelionės funkcijos grafikas?
Integruotoje pamokoje klasė taps tyrinėtojų komanda, kuri dalyvaus nuotykyje po vaizdingą Ribiškių taką. Mokiniai ne tik mėgausis pasivaikščiojimu, bet naudodami išmaniuosius įrenginius, rinks duomenis apie savo judėjimą.Vėliau, pasitelkę pažangias technologijas, šiuos duomenis pavers įspūdingais grafikais, žemėlapyje pažymėtomis nuotraukomis, taip susikurdami savo kelionės istoriją!
Pamokoje matematika, geografija, informatika, fizika ir fizinis ugdymas susijungia į vieną vientisą visumą, skatindami mokinius taikyti žinias praktikoje. Mokiniai juda ir aktyviai dalyvauja tyrime, rinkdami duomenis ir juos analizuodami šiuolakinių technologijų pagalba - dėl to pamoka tampa aktuali ir įdomi šiuolaikiniam jaunimui.
Pamokoje skatinamas mokinių kūrybiškumas, ugdomi problemų sprendimo gebėjimai, lavinamas kritinis mąstymas.
Naudojamos priemonės ir technologijos: Išmanieji telefonai su GPS funkcija arba GPS įrenginiai, skaičiuoklės, planšetinis kompiuteris su prieiga prie interneto ir GIS programine įranga, projektorius arba interaktyvi lenta.
Pamoka sukurta Ribiškių take, bet gali būti pritaikyta bet kuriame gamtiniame Vilniaus take.
Iliustraciją sugeneravo pamokos autorė naudodama GDI Adobe Firefly.
Sukurti žygio istoriją naudojant matematines funkcijas ir šiuolakines technologijas
1. Įvadas (5 min.). Mokytojas trumpai papasakoja apie Ribiškių taką, jo ypatumus. Pristato pamokos tikslus, suskirsto mokinius į grupes, apibūdina užduotį.
2. Užduoties atlikimas (60-90 min.). Mokiniai grupėmis keliauja Ribiškių taku, stebi aplinką, fiksuoja duomenis.
3. Duomenų apdorojimas klasėje (40 min.). Mokiniai suveda duomenis į pateiktą skaičiuoklę, atlieka skaičiavimus, kuria grafikus.
4. Diskusija apie gautus rezultatus. Išvados apie reljefo įtaką judėjimo greičiui, pagal galimybes palyginant su teoriniais modeliais.
Komunikavimo
Kūrybiškumo
Pažinimo
Socialinė
Skaitmeninė