
Šuniška matematika
25
- Rasa Zubauskaitė
- Rasa Zubauskaitė
Ar lietuvos skalikai - dideli šunys?
Istorija, matematika ir šunys! Visa tai susijungia į vieną pamoką, kurios metu mokiniai ne tik domėsis Lietuvos skalikais (tai vienintelė lietuviška šunų veislė), sužinos, kodėl jiems skirtas paminklas stovi būtent šioje vietoje, bet ir aiškinsis kokio aukščio bei ilgio yra šie šunys. Taip pat prisimins daugybos lentelę, mokysis sudėties veiksmus pakeisti daugyba, apskaičiuos visų skulptūroje pavaizduotų gyvūnų kojų, ausų, akių ir uodegas sumas.Iliustracijos šaltinis: https://www.vilniusgo.lt
Susipažinti su vienintele lietuviška šunų veisle. Įtvirtinti sudėties ir daugybos ryšius, pasikartoti daugybos lentelę iki 4, prisiminti ilgio matavimo vienetus.
1. Mokytoja(s) paklausia mokinių kokias šunų veisles jie žino. Paklausia ar žino kokia yra vienintelė lietuviška šunų veislė ir trumpai papasakoja apie Lietuvos skalikus.
2. Mokiniams išklausius istoriją apie Lietuvos skalikus mokytoja(s) pakviečia mokinius atlikti matematinius veiksmus. Naudojantis metru yra išmatuojami visi trys skalikai, užrašomi duomenys darbalapyje.
3. Atlikus matavimus mokiniai turi atlikti sudėties veiksmus (sudėti visų gyvūnų nurodytas kūno dalis).
4. Galiausiai pakartojama daugybos lentelė iki 4, atliekant nurodytus veiksmus.
5. Baigus visas užduotis mokytoja(s) paprašo mokinių įsivertinti savo darbą šios pamokos metu ir nupiešti atitinkamą letenėlių skaičių.
26.1 Skaičiai ir skaičiavimai
Senamiesčio seniūnija, Lietuvių skalikai
Daiva Šeputienė
Mokiniams labai patiko atlikti užduotis, dirbti grupėse. Patyrė teigiamų emocijų.