Mažoji Lietuva Vilniaus Pilaitėje
30
- Rasa Kuzmičiovienė
- Rasa Kuzmičiovienė
Ką mena Pilaitės gatvių pavadinimai?
Nuotraukos šaltinis - https://slaptai.lt/%C5%BEym%C4%97/mantas-herkus/Ką žinome apie Vilniaus miesto dalis? Ką slepia Vilniaus Pilaitės gatvių pavadinimai? Kaip Pilaitė susijusi su Mažąja Lietuva?
Ši pamoka - proga įvairių klasių gimnazistams (net ir pilaitiškiams!) įtraukiančia forma pasikartoti medžiagą apie Lietuvos raštijos pradžią, lietuvių grožinės literatūros pradininką bei išsamiau susipažinti su Mažosios Lietuvos vietovėmis, jos kultūros bei literatūros veikėjais. Pamoka paskatins susimąstyti apie Mažosios Lietuvos šviesuolių indėlį į Lietuvos kultūrą, padės lavinti kritinio ir kūrybinio mąstymo gebėjimus.
Nuskenavę mokytojo pateiktą QR kodą, mokiniai komandomis keliauja specialiai šiai pamokai sukurtu maršrutu. Stabtelėdami nurodytose vietose, tyrinėja jose esančius objektus, gilinasi į pateiktą medžiagą, atlieka „GoogleForms“ nurodytas užduotis bei pasitikrina savo žinias.
Maršrutas tęsiasi Pilaitės rajone, ilgis apie 3,7 km. Nurodyta užsiėmimo trukmė yra preliminari, ji priklauso nuo mokinių iniciatyvumo, kūrybiškumo ir išradingumo.
Sužinoti, kokios vietovės ir iškilios asmenybės įamžintos Vilniaus Pilaitės gatvių pavadinimuose.
1. Klasė ir mokiniai susitinka Pilaitėje šalia „Rimi“ parduotuvės (Vydūno g. 4). Mokytojas trumpai pristato pamokos tikslą, paaiškina veiklas.
2. Telefonu mokiniai nuskenuoja mokytojo pateiktą QR kodą ir pradeda literatūrinę-istorinę kelionę nurodytu maršrutu po Vilniaus Pilaitės rajoną.
3. Pagrindinė veikla. Kiekvienoje stotelėje mokiniai atlieka „Google Forms“ pateiktas kūrybines užduotis, atsako į klausimus.
4. Užbaigimas susėdus šalia „Beepart“ kultūros centro (Vydūno g. 0, Smalinės ir Vydūno g. sankirta). Refleksija pagal programėlėje „Plickers“ pateiktus klausimus.
5. Mokytojas apibendrina pamoką, skiria namų darbus.
Komunikavimo
Kultūrinė
Kūrybiškumo
Pažinimo
Skaitmeninė