Miesto istorijos gatvės mene
30
- Imantė Gimbutienė
- Imantė Gimbutienė
Ką kalba meno objektai gatvėse?
Ar kada nors susimąstėte, ką pasako meno objektai Vilniaus gatvėse? Šioje pamokoje tyrinėsime miesto gatvėse paslėptas žinutes ir pasakojimus, kuriuos perteikia tokie kūriniai.Mokiniai tyrinės Užupį, pasirinks meno objektus gatvėse, juos analizuos ir diskutuos apie jų prasmę. Pabaigoje sukurs savo meninį dizainą, atspindintį jų vertybes ir idėjas.
Pamoka suteiks unikalią galimybę sužinoti, kaip menas gali kalbėti ir kaip jis formuoja mūsų supratimą apie miestą.
Nuotrauka iš https://www.miestokvartalas.lt/skersv%C4%97jo-uodega-2023
Lavinti anglų kalbos kalbėjimo ir rašymo įgūdžius, tyrinėjant meno objektus Vilniaus gatvėse.
Įžanga (15 min.). Pristatoma informacija apie meno objektus gatvėse, jų reikšmę ir skirtumus nuo tradicinio meno. Diskusija apie socialines ir kultūrines žinutes.
Meno objektų gatvėse paieška ir analizė (30 min.). Grupės keliauja po Užupį, analizuoja pasirinktus kūrinius: Jono Meko piešinys, Skersvėjo naminukas, Užupio angelas, Užupio Konstitucija. Atsako į klausimus apie simboliką, reikšmę ir ryšį su bendruomene.
Pristatymai ir diskusija (20 min.). Grupės pristato savo pasirinkto objekto analizę angliškai, aptariama meninė reikšmė ir pranešimas.
Kūrybinė užduotis (30 min.). Mokiniai kuria skaitmeninį meno objektų gatvėse darbelį aktualia tema (socialinė, kultūrinė, ekologinė), pristato savo žinutes.
Apibendrinimas (15 min.). Aptariama, ką išmoko apie meno objektus gatvėse. Grįžtamasis ryšys apie pristatymus ir kūrybinius darbus.
Kultūrinė
Kūrybiškumo
Pažinimo