paveikslu-prisistatymas-anglu-kalba_57_01733859603-22cac780820ad7b4b8514d7296958a4d.jpg

Paveikslų „prisistatymas“ anglų kalba

30
- Imantė Gimbutienė
  • Dailė,
    Anglų k.
  • 8 klasei
    9 klasei
    10 klasei
    11 klasei
    12 klasei
  • Viduje
  • Didžioji g. 4, Vilnius
  • Mokytojas
  • 3 val.

Ką man kalba paveikslai?

Admin:
- idėja tinkama.
- nurodykite nuotraukos šaltinį.
- Gal galimas ir kitas scenarijus: mokiniai grupelėmis vaikšto galerijoje, išsirenka paveikslą, kuris grupelei labiausiai "kalba" ir jį pristato? Jei sutinkate, šiuo scenarijumi galite papildyti pamokos planą ir aprašymą kortelėje.
- artimiausiu metu pakoreguosiu tekstus (Daiva).
-


Kur susipažinti su menu ir kūrybiškumu? Kaip pristatyti meno kūrinį anglų kalba ir pasidalinti savo įžvalgomis? Atsakymai pateikiami šioje įdomioje pamokoje.

Mokiniai lankysis meno galerijoje, kur pasirinkę piešinį, jį pristatys anglų kalba, naudodami skaidres. Pamokos metu mokiniai sužinos, kaip analizuoti meno kūrinį, aptars jo meninę reikšmę ir savitas ypatybes. Kiekviena grupė pristatys savo pasirinktą kūrinį, o po pristatymo vyks diskusija ir grįžtamasis ryšys.

Pamokai reikalingos priemonės: kompiuteris arba planšetė, skaidrės kūrimui (Canva, Mentimeter), rašikliai, popierius, bei pasirinktas meno kūrinys iš galerijos.

Pamokos tikslas - išmokyti mokinius pristatyti meno kūrinius anglų kalba, lavinant jų kalbinius įgūdžius ir kūrybiškumą.

Uždaviniai:
a) įtvirtinti prezentacijos pristatymo įgūdžius (naudojant IT technologijas, prezentacijų kūrimo priemones, pvz. canva.com, mentimeter.com, ir t.t.);
b) ugdyti moksleivių kultūrines žinias (sužinoti daugiau apie dailės kūrinius, jų autorius);
c) ugdyti gebėjimą bendradarbiauti ir dirbti komandoje.

1. Pristatoma pamokos tema, tikslai, uždaviniai
2. Minčių lietus. Mokiniai vardija jiems žinomus paveikslus ir jų autorius
3. Mokiniams išdalijama padalomoji medžiaga su angliškomis frazėmis, tinkamomis pristatyti paveikslus, bei paaiškinama, kokie yra sėkmingos prezentacijos kriterijai, kokia jos eiga.
4. Mokytojas suskirsto mokinius grupelėmis po 3-4. Mokiniai traukia burtus su paveikslų pavadinimais ir autoriais. Paaiškinama, kad po ekskursijos Paveikslų galerijoje, mokiniai turės klasėje grupėmis parengti prezentaciją (su iš anksto pačių paruoštomis skaidrėmis, naudojant canva.com, mentimeter.com, ir t.t.). PASTEBĖJIMAS: Galimas ir kitas scenarijus: mokiniai grupelėmis vaikšto galerijoje, išsirenka paveikslą, kuris grupelei labiausiai "kalba" ir jį paskui pristato klasėje.
5. Mokiniams paaiškinama, kad po prezentacijos turės patys inicijuoti ir atlikti klasės refleksiją (užduoti pačių paruoštus klausimus ar trumpą užduotėlę).
6. Paskutinį mėnesio sekmadienį (tuomet apsilankymas galerijoje yra nemokamas), arba panaudodami Kultūros paso lėšas (mokytojas turi suderinti iš anksto), eina su mokytoju į Vilniaus paveikslų galeriją (adresu Didžioji g. 4, Vilnius).
7. Tardamiesi savo grupelėse bando atrasti burtų būdu išsitrauktą paveikslą (pagal lapelyje esantį kūrinio pavadinimą ir dailininką). Nufotografuoja paveikslą bei šalia esančią informacinę lentelę.
8. Iki mokytojos nurodyto laiko pristato klasėje grupelėmis prezentaciją. Po prezentacijų mokiniai pasidalija pamokos įspūdžiais.
9. Skiriami namų darbai – kitą pamoką pasiūlyti idėjų, kokiose erdvėse norėtų (jei norėtų) sekančių išvykstamųjų anglų k. pamokų (naudojasi „Vilnius yra mokykla“ platforma, su kuria mokytoja mokinius trumpai supažindina skirdama šį namų darbą).

Kultūrinė
Kūrybiškumo
Pažinimo
Skaitmeninė

Kalbos vartojimo gebėjimai (anglų kalbos kalbėjimas ir rašymas), meno kūrinių analizė ir vizualinės raiškos tobulinimas.

Senamiesčio seniūnija, Didžioji g. 4, Vilnius