traku-vokes-kartografinis-tyrimas_57_01743150184-5cb2684c8dfe146e9e83cb44c5e45065.jpg

Trakų Vokės kartografinis tyrimas

30
- Asta Bajerčiūtė
  • Geografija
  • 9 klasei
    11 klasei
  • Lauke
  • Trakų Vokės dvaro sodyba
  • Mokytojas
  • 2:15 val.

Kaip keičiasi Trakų Vokė?

Admin:
- sutrumpinkite planą kortelėje iki etapų.
--

Trakų Vokė – besikeičianti teritorija, kurioje susipina istoriniai pastatai, gyvenamieji rajonai ir naujai vystomos erdvės.

Šioje pamokoje mokiniai atliks kartografinį tyrimą, analizuos pastatų paskirtį ir aplinką bei vertins teritorijos plėtros tendencijas. Naudodami topografinį žemėlapį, jie nustatys, kokie pastatai ir žalieji plotai vyrauja skirtingose Trakų Vokės dalyse, įvertins jų būklę, naudojimo ypatumus ir galimas ateities perspektyvas.

Tyrimo rezultatai leis ne tik geriau suprasti šios vietovės urbanistinę ir gamtinę raidą, bet ir pritaikyti įgytas žinias analizuojant kitų miestų ar rajonų plėtrą bei darnų vystymąsi.


Nuotrauka iš www.lrt.lt

Ugdyti mokinių gebėjimą orientuotis pagal topografinį žemėlapį, analizuoti teritorijos ypatumus, praktiškai taikyti geografinius tyrimo metodus.

Veiklos planas:

I. Įžanga. Pristatoma tiriamoji teritorija. Pristatomas tiriamasis darbas.

II. Grupės sudarymas. Mokiniai suskirstomi į grupes po 2-3 mokinius, atitinkamai priskiriant tiriamąją gatvę (E. Andre g., J. Tiškevičiaus g., Trampolio g., Liepų alėja, Žalioji g., Vinkšnų g., Totoriškių g., Skaisčio g., B. Šemetytės- Biržiskienės g. ).

III. Tiriamieji darbai. Mokiniai vaikščiodami gatvėse stebi abipus jų esančius pastatus ir teritorijas. Topografiniame žemėlapyje sudaro legendą ir pasirinktomis spalvomis ir kitais specialiais ženklais nurodo:
1) pastatų naudojimo paskirtį (gyvenamieji, komerciniai, instituciniai, negyvenami ir kt.);
2) pastatų būklę (renovuoti, nerenovuoti, nugriauti, naujai atsiradę);
3) automobilių stovėjimo aikšteles;
4) pastatus bei kitus objektus, kurie turi svarbią istorinę reikšmę;
5) žaliuosius plotus.

IV. Apibendrinimas. Kiekviena grupė pristato savo tyrimo rezultatus. Bandoma prognozuoti, kur Trakų Vokėje yra didžiausias potencialas plėstis naujiems pastatams. Mokiniai gali pasiūlyti naujų projektų-idėjų, kaip Trakų Vokė taptų labiau patrauklesnė gyventojams ir investuotojams.

V. Refleksija. Diskusija: ar buvo lengva orientuotis vietovėje pagal žemėlapį? ar visos gatvės Trakų Vokėje yra vienodai tvarkingos ir patrauklios? Kūrybinė refleksija: „Jei būtum miesto planuotojas“ – mokiniai trumpai užrašo, ką jie keistų Trakų Vokėje remdamiesi savo pastebėjimais. 3 žodžiai – kiekvienas mokinys pasako tris žodžius, kurie geriausiai atspindi jų šiandieninę patirtį.

Komunikavimo
Kūrybiškumo
Pažinimo

Urbanizacija Lietuvoje ir pasaulyje. Lietuvos gyventojų migracija. Miestų funkcijos ir struktūra.

Panerių seniūnija, Trakų Vokės dvaro sodyba